Novinky

Welcome to MSK! V ostravském Expat Centru jsme přivítali nově příchozí ze zahraničí

Welcome to MSK! V ostravském Expat Centru jsme přivítali nově příchozí ze zahraničí

01.03.2023

Nové zahraniční studenty, pracovníky s rodinami a další ostravské expaty jsme přivítali ve čtvrtek 16. února v Expat Centru Ostrava (OEC). Představili jsme jim Moravskoslezský kraj, jeho nejzajímavější místa a atraktivity i změny, které se v regionu odehrávají v rámci transformace. Kromě toho získali účastníci akce Welcome to Ostrava praktické rady, jak se zorientovat ve městě a jaké služby jim může OEC nabídnout.

Ostrava Expat Centre vzniklo jako jeden ze strategických projektů podporovaných krajem právě proto, aby pomohlo začleňovat cizince žijící v Ostravě a regionu do života a pracovního trhu. Chce také pomoci přilákat talenty ze zahraničí, cílí zejména na odborníky v kreativních, manažerských, výzkumných a akademických profesích, ale nejen je.

2023_2_16_Welcome-to-Ostrava_Expat-centrum

Díky OEC najdou cizinci žijící v kraji, ale i ti, co se zde teprve plánují přistěhovat, vše potřebné na jednom místě – od nabídky práce a bydlení, přes možnosti odborných i neformálních setkání až po vzdělávání a volnočasové aktivity. Centrum pravidelně pořádá volnočasové i vzdělávací akce v angličtině pro širokou veřejnost. Zároveň rozjelo YouTube kanál, na kterém radí, jak najít práci nebo jak se vyznat v různých typech smluv.

Projekt Expat Centra navazuje na strategii Ostravy FajnOVA a je i jedním ze strategických projektů Moravskoslezského kraje.

Welcome to Ostrava (Ostrava Expat Centre)

Obrázek 1 z 4

Kontakty