Novinky

SEMINÁŘ v Impact Hub Ostrava: Jak podpořit podnikavost občanů?

SEMINÁŘ v Impact Hub Ostrava: Jak podpořit podnikavost občanů?

23.06.2023

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá sérii seminářů na téma udržitelného rozvoje v obcích. Jedno ze zastavení proběhne také v ostravském Impact Hub a zaměří se na zvyšování podnikavosti. Akce se koná v úterý 27. června od 13:00 do 15:30.

Přihlaste se na tomto odkazu.

Cílem seminářů je seznámit odbornou veřejnost, zejména zástupce místních samospráv, s možnostmi využití Cílů udržitelného rozvoje OSN (tzv. SDGs) v životě a praxi měst. Municipality jsou důležitým hráčem na hřišti udržitelného rozvoje a mohou ze své místní úrovně vykonat mnoho pro dosažení globálních cílů a v zájmu svých obyvatel a kvality jejich života. SDGs představují dobrý rámec pro pojmenování a řešení všech klíčových problémů souvisejících s rozvojem lidské společnosti, od ekonomických témat přes sociální agendy až po ochranu životního prostředí. Společně se na konkrétních úspěšných příkladech podíváme, jak na to.

V druhé části každého semináře se detailněji zaměříme na vybrané téma, které dané město a region aktuálně řeší a kterému mohou pomoct nositelé úspěšných obdobných řešení z jiných měst, která jsou v publikaci zpracovaná.

Publikace ke stažení

jaknaudrobce_web

Kontakty