Chci získat dotaci

Jedinečný školní statek v Opavě má nové skleníky

Školní statek v Opavě nabízí jedinečné výukové zázemí nejen v kraji, ale i v celé České republice. Je totiž jedním z mála fungujících zařízení svého druhu. Nyní má za sebou už třetí etapu rekonstrukce, díky které žáci zahájí výuku v novém školním roce v moderních učebnách a sklenících.

Opavský statek využívají žáci a pedagogové Masarykovy střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy v Opavě. Jeho rekonstrukce začala před třemi lety. V té době byla v rozsáhlém areálu řada prostor, které nemohli žáci nijak využívat. Zároveň se však Masarykova zemědělská škola potýkala s plnou kapacitou a nedostatkem odborných učeben a laboratoří.

V průběhu projektu bylo nutné zdemolovat některé z původních objektů, vznikla nová chemická laboratoř a multimediální učebna. V momentálně poslední fázi se dostalo i na nové skleníky, učebny, šatny a další zázemí. „Připravujeme další fáze rekonstrukce statku, ještě letos zahájíme výstavbu skladu strojů a výukového střediska, které vznikne přestavbou prostor, které aktuálně nejsou využívané,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jaroslav Kania.

Projekt je součástí prioritní oblasti #vzdělanější_a_zaměstnanější kraj.

Chci se podívat na další projekty.

Kontakty