Novinky

Diskuzi v Opavě dominovala témata dopravy a kultury

Diskuzi v Opavě dominovala témata dopravy a kultury

16.05.2019

O rozvoji kraje a Opavska se včera odpoledne diskutovalo ve zrekonstruované vodárenské věži u východního nádraží. V kulturně-uměleckém prostoru KUPÉ se v 15 hodin sešli zástupci místních obcí, firem a dalších významných organizací, aby společně s hejtmanem Ivo Vondrákem a opavským primátorem Tomášem Navrátilem obohatili vznikající strategický plán rozvoje kraje pro roky 2019-2027. Od 17 hodin navázala neformální diskuze s veřejností.

V odborné části se diskutovalo hlavně o dopravě mezi Ostravou a Opavou. Dostavba obchvatů a zvýšení plynulosti dopravy by totiž podle účastníků setkání mohlo vést ke zvýšení atraktivity města. Debatovalo se také o kultuře, opavské architektuře a jejím potenciálu pro rozvoj města.

Na neformální diskuzi s veřejností dorazili mimo jiné i žáci místních středních škol. Lidé se nejvíce zajímali opět o dopravu a ptali se například na obchvat města a rozvoj letiště.

Akce v opavském KUPÉ byla v pořadí čtvrtým setkáním v rámci strategie #hrajeMSKrajem. V příštích dvou týdnech se uskuteční ještě debaty v Novém Jičíně a Frýdku-Místku.

Kontakty