Vzkaz

pacman pacman pacman

Jak by měl náš kraj
vypadat za 5/10 let?

Anonym napsal:

Šimkovy sady Ostrava-Dubina Zahrada, park
Vážení,
přeji pěkný den,všem,chtěla bych poprosit o vybudování parku a sadu na sídlišti Dubina s jezírky a dřevěnými chodníčky.Něco jako jsou Šimkovy Sady v Hradci Králové ale samozřejmě na Dubině by to bylo ve zmenšeném měřítku,stačí nějaký malinký sad tohoto typu na sídlišti Dubina kdyby jste vytvořili.Byla bych Vám velmi děkovná za takovýto hezký park.Případně i jinak zlepšete sídliště Dubina v Ostravě-jih at se přiblíží přírodě…..prosím….

Anonym napsal:

Nevydávejte zbytečně moc financí do silniční a letecké dopravy. V ČR mámě jednu z nejhustších sítí železnic. Investice by měly putovat do železniční dopravy. Města jsou ucpaná auty a letecká doprava je sice rychlá dlouhé vzdálenosti, ale tvoří obrovské množství emisí a tudíž i velkou ekologickou zátěž. Snažte se lidi odradit od osobní automobilové dopravy. Vlakem a MHD se dá dostat skoro všude. Navíc se řidiči na silnicích neumějí chovat. Chtělo by to více dopravních policistů a radarů.

Anonym napsal:

V MSK by určitě chtělo zlepšit kvalitu ovzduší. I přestože se města i kraj snaží snaží regulovat vypouštění škodlivin z továren do ovzduší, ne vždy jsou tato opatření dostačující, protože velkým znečišťovatelem ovzduší je automobilová doprava. Důsledkem jsou zvýšené nebo překročené hodnoty škodlivin ve městech (především ozón v létě a poletavý prach v zimě). Také vysazujte listnaté stromy. Z Ondřejníku vymizely stromy. Snažit se zadržet vodu v přírodě, ať nevznikají další kůrovcové kalamity.

Anonym napsal:

Města v kraji se snaží zklidnit dopravu úsekovým měřením rychlosti a stacionárními radary. Větší města v kraji mají i několik radarů (Havířov, Rožnov p. Radhoštěm). Řidiči jsou neukáznění, překračují nejvyšší dovolenou rychlost, a proto je nutné, aby města přikročily k měření rychlosti automatizovanými systémy a působily represivně na řidiče, kteří se nehodlají řídit pravidly. Proč tedy menší města mají několik radarů a v Ostravě je jen jeden? Více radarů v Ostravě by pomohlo zklidnit dopravu.

Anonym napsal:

Pročítám si zde názory a přání a určitě jsou opodstatněné. Přesto si, jako seniorka, sobecky přeji, aby se především myslelo na mladé: aby měli kde bydlet, aby byly školky a školy pro děti, aby se fungující dopravou dostali do práce a do školy, aby fungovala kultura, sport zájmové kroužky apod. Protože pokud z kraje „utečou“ mladí, kdo bude myslet na ty, zde dožívajíc,í seniory? Bylo by také hezké napomoci splnění některých přání pomocí občanských aktivit- sázení stromů, péče o zeleň apod.

Anonym napsal:

Co je dobře nastartováno: kultura, sport. Je třeba podpořit kvalitní „řidiče“, aby „tu káru táhli bez nehod dál“. Co je částečně nastartováno: hromadná doprava. Vlaky-palec nahoru, ale je stále co zlepšovat. Autobusy-katastrofa.Nejde jen o dopravu v Ostravě, Karviné, Havířově, Třinci, ale i o dopravu v okrajových částech kraje-Krnovsko, Bruntálsko, Vítkovsko, Osoblažsko – i tam žijí lidé. Co není nastartováno: možnost převodu státních institucí do Ostravy -IT a schopní lidé zde jsou.

Anonym napsal:

Donúťte podniky ako je koksovna v Přívoze aby prevzali zodpovednosť za škody na zdraví, ktoré páchajú alebo nech to zavrú.
Keby im dal niekto preplatiť zdravotné náklady spojené s chorobami, ktoré sposobili tak by išli okamižite do bankrotu.
Nie je možné aby sme všetci dotovali jedného morálne opovrhnutiahodného človeka svojím zdravím a aj daňami.

Anonym napsal:

Ve městech bychom chtěli více zeleně a méně obchodních center. Nelze na úkor zeleně neustále stavět parkoviště a obchodní domy. V přírodě by chtělo zadržet vodu. Vysazování listnatých a smíšených lesů by jistě pomohlo (jehličnaté nevysazujte, protože sucho je velmi oslabuje a následně je napadne kůrovec).

Anonym napsal:

Transformujte ty OKD doly na firmy co razi tunely pro hyperloop. Uz ted vime vse co potrebujeme k tomu aby se to dokoncilo.. Spojte Trinec, FM, Ostravu, Opavu a Bruntal. Je tech lidi k preprave malo? Nebojte pak pribude.. Vyzkouset to treba na Porube misto tech tramvaji, spojte Poruba-Svinov-Centrum a pak mezimesto. Neni cas na neco cekat tunel muze byt hotovy, nechat kombajn bezet s par lidma mozna neni levna vec ale z hlediska dlouhodobe strategie kvalitni investice.. Kdyby neco volejte 😉

Anonym napsal:

Je skvělé, že se na hromadné dopravně podílejí autobusy s pohonem CNG. Vyprodukují méně emisí a jsou ekologičtější než elektrobusy vzhledem k ekologické zátěži při těžbě kovů na baterie a následnou výrobu a likvidaci baterií z elektrobusů. Elektrobusy nenakupujte. Podpořte CNG.

Anonym napsal:

Zlepšit ovzduší. Ve městech je neustálé znečištění ozónem (O3) a poletavým prachem (PM10 a PM2,5). Limity jsou i několikanásobně překračovány. Také více zeleně, lesů (listnatých a smíšených) a luk bez zásahu člověka. Méně intenzivního zemědělství a monokultur plodin. Nechceme v kraji další průmyslové oblasti, zbytečná obchodí centra a hypermarkety. Jak již bylo zmíněno v jiných příspěvcích, také více policistů, hasičů a záchranářů. Bezpečnost je taktéž důležitá. Snažit se v krajině udržet vodu.

Anonym napsal:

Namísto nesmyslné podpory letiště a leteckých linek do destinací, kam se lze jednoduše a rychle dostat vlakem, zvýšit podporu veřejné dopravy v kraji. Například dostat se do některých destinací v Beskydech autobusem je dost složité.

Anonym napsal:

Dostupnější bydlení pro mladé!

Anonym napsal:

Podpořit malé zemědělce a mikrofarmy, dát jim dostatečně najevo, že i oni jsou těmi „malými a středními podniky“, které se snažíte podporovat.

Anonym napsal:

Nerozšiřovat průmyslové zóny, spíše se postarat o nevyužívané staré budovy, které už nemají význam ani kulturní, natož přírodní.

Anonym napsal:

Zalesňovat a nesahat do těch nových lesů, chránit je před zásahem člověka.

Eliska napsal:

Pokračujte v dobře rozjeté strategii kraje a neztrácejte nervy.

Eliska napsal:

Jak kraj bude bojovat s klimatickou krizí? Kdy konečně zavřeme ty doly a další znečišťovatele? Dorota z Orlové

Eliska napsal:

Dostupnější bydlení, vyšší mzda pro pracující. Pochvala za železniční propojení kraje. Jen tak dál. Méně korupce a respekt pro lidi všech společenských vrstev. Lepší ovzduší a kampaň zaměřená na informovanost občanů. Fandím vám.

Eliska napsal:

Dokážete kuturně zaujmout hodně lidí. Vivat Colours!

Eliska napsal:

Podpora dětského sportu

Eliska napsal:

Moravskoslezský kraj nedělá jen Ostrava!

Eliska napsal:

Respektujte alernativní věci a snažte se je více pochopit (do budoucna to hodně dá).

Eliska napsal:

Když už nové cesty, tak i lepší chodníky.

Eliska napsal:

Životní prostředí = to, co lidi z Ostravy vyhání a do Ostravy neláká

Kontakty