Novinky

Třinečtí studenti investovali miliardy do rozvoje kraje

Třinečtí studenti investovali miliardy do rozvoje kraje

05.03.2019

Studenti třineckého gymnázia se mohli vžít do role hejtmana a vedení kraje a zkusit si, jaké to je investovat 3 miliardy korun do rozvoje kraje. Aktivitu si vyzkoušeli při diskuzi o budoucnosti kraje 5. března. Diskuze se zúčastnily hned tři třídy studentů po sobě.

Úkolu rozdělit 3 miliardy korun se studenti chopili po svém. Ve 4 až 6členných skupinkách diskutovali, jak nejlépe naložit s nesnadným zadáním. Museli vybrat 3 různá z 6 nabízených témat a umístit je pomyslně jako 1 miliardu korun do tří různých okresů Moravskoslezského kraje. Když mezi sebou nemohli najít shodu, došlo dokonce i na hlasování. Výsledkem je 54 miliard korun, které investovali napříč Moravskoslezským kraje a tématy. Na Třinecku například nejvíce peněz (4 mld. Kč) směřovali do vzdělávání a sportu.

Kromě aktivity se studenti dozvěděli zajímavé informace o kraji, jeho vývoji, ekonomice a firmách. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s vědomostmi o kraji v kvízu a diskutovali o tom, jaký by kraj chtěli mít a jaký si jej představují.

Diskuze o budoucnosti kraje probíhají od ledna do dubna na 30 středních školách různě po kraji. Na většině škol se odehrává několik diskuzí s různými třídami po sobě. Celkem se tak uskuteční přes 70 diskuzí za účasti více než 2000 studentů.

Kontakty