Novinky

O víkendu jsme byli na Dnech Země v Krnově a Opavě

O víkendu jsme byli na Dnech Země v Krnově a Opavě

29.04.2019

Zamyslet se nad budoucností kraje a investovat pomyslené miliardy korun do jeho rozvoje měli o víkendu 27. a 28. dubna návštěvníci Dne Země v Krnově a v Opavě. Participatviních aktivit #hrajeMSKrajem se i přes deštivé počasí zúčastnilo na 100 lidí.

V Krnově lidé upřednostňují podporu zdravotnictví a sociálních služeb, kultury a zlepšení situace v dopravě – 33 z 55 miliard korun do rozvoje na Bruntálsku a Krnovsku směřovalo do těchto tří oblastí. Dalších 28 miliard korun přidělili lidé na Opavsko, kde dominovalo téma zlepšení dopravy. Hned 16 z 23 miliard pro Ostravsko určili lidé tématu životního prostředí a energetice. U návštěvníků akce rezonovala témata bezpečnosti, vzdělanosti a podpory mladých a talentů – v odpovědi na otázku „Jaký byste kraj chtěli mít?“ právě tato klíčová slova lidé označili nejčastěji.

Opavané by chtěji mít kraj bezpečnější, hrdější, podnikavější a vzdělanější, pro mladé a talenty. Tři čtvrtiny ze 40 miliard korun investovaných na Opavsku lidé přiřkli do zlepšení dopravy a bezpečnosti, životního prostředí a zdravotní a sociální péče. Kromě Opavska mysleli nejvíce na rozvoj Bruntálska, kam směřovali 32 miliard korun, z toho 11 miliard korun do podnikání. Do rozvoje Ostravska by vložili 21 miliard korun, z toho 13 miliard do zlepšení životního prostředí a energetiky.

Kontakty