Novinky

Na Dni Země v Ostravě jsme zahájili roadshow po kraji

Na Dni Země v Ostravě jsme zahájili roadshow po kraji

25.04.2019

Zapojit se do krajského plánování mohli Ostravané ve středu 24. dubna na Dni Země v Porubě. Lidé ve stánku #hrajeMSKrajem symbolicky umísťovali 3 milardy korun do různých rozvojových oblastí a okresů kraje. Zároveň psali konkrétnější nápady a podněty hejtmanovi a vedení kraje. Jak by to vypadalo, kdyby o krajském rozpočtu na investice rozhodovali náštěvníci akce?

Lidé rozdělili celkem 381 miliard Kč. Například v Ostravě nasměrovali 52 miliard Kč do životního prostředí a energetiky, 25 miliard Kč do dopravy a bezpečnosti, 22 miliard Kč do vzdělávání a sportu.

Kromě Ostravska lidé nejvíce podpořili především Karvinsko a Frýdecko-Místecko, zejména v oblasti životního prostředí a energetiky. Na Bruntálsku by chtěli rozvíjet zdravotní a sociální péči, na Novojičínsku kulturu a volný čas, na Opavsku vzdělávání a sport.

Jak byste se rozhodli vy? Se stánkem #hrajeMSKrajem navštívíme více než 20 dalších akcí po kraji. Přijďte a zapojte se do plánování budoucnosti regionu s námi. Stejné aktivity jako na kacích si můžete vyzkoušet i online v sekci Chci se zapojit.

Kontakty