Novinky

Kraj v roce 2027? Odborníci na vzdělávání, ekologii i kulturu dnes diskutovali v Refillu

Kraj v roce 2027? Odborníci na vzdělávání, ekologii i kulturu dnes diskutovali v Refillu

29.05.2019

O tom, kam se chce kraj v příštích osmi letech posunout, se dnes v ostravském Refillu bavili garanti šesti pracovních skupin přípravy strategického plánu rozvoje kraje. V pracovních skupinách se už od začátku roku pravidelně schází desítky odborníků. V prvních měsících shromáždili relevantní informace a data o tom, v jakém stavu se Moravskoslezský kraj v současné době nachází. Nyní je jejich úkolem navrhnout, jak by měl kraj vypadat v roce 2027.

Na dnešním jednání se diskutovalo mimo jiné o konkrétních cílech strategie, indikátorech, které by měly jasně ukazovat, nakolik byly zavedené změny úspěšné, a strategických projektech. Schůzka byla důležitá také proto, že se na jednom místě setkali zástupci jednotlivých témat strategie, a mohli tak spolu hovořit o oblastech, které se vzájemně prolínají.

Mezi zúčastněnými garanty byl například Jiří Krist, předseda Národní sítě Místních akčních skupin, Radim Misiaček ze společnosti Raddit, zabývající se strategickým plánováním, ochranou životního prostředí a environmentálním vzděláváním, nebo Martin Navrátil, ředitel Moravskoslezského paktu zaměstnanosti.

Do plánování budoucnosti kraje se můžete zapojovat i vy, buď na našem stánku #hrajeMSKrajem, nebo přímo zde na stránkách v záložce Chci se zapojit.

Kontakty