Novinky

Energetické poradenství pro obce a podniky zajistí Centrum veřejných energetiků

Energetické poradenství pro obce a podniky zajistí Centrum veřejných energetiků

02.01.2022

Poradenství v oblasti energetiky a čisté mobility pro města, obce i malé a střední podniky bude nově zajišťovat Centrum veřejných energetiků.

Nabídne konzultace v oblasti úspor energií, energetického managementu, využívání finančních nástrojů a transformace energetiky s ohledem na udržitelný rozvoj a ochranu klimatu.

Síť energetických odborníků bude rozmístěna napříč krajem v Ostravě, Karviné, Frýdku-Místku, Třinci, Novém Jičíně, Opavě, Bruntále a Vítkově a dalších městech.

Centrum veřejných energetiků je jedním ze 13 strategických projektů, které podpoří Moravskoslezský kraj v přechodu k nízkoemisní ekonomice. O strategických projektech jsme psali v článku Moravskoslezský kraj vybral 13 strategických projektů, které podpoří jeho transformaci.

Projekt zaštítí Moravskoslezské energetické centrum, které zajišťuje odborné poradenství v oblasti energetiky a energetického managementu, usiluje o rozvoj čisté mobility a související infrastruktury a podporuje firmy v oblasti transformace průmyslu a energetiky pro dosažení klimatické neutrality.

Kontakty