Novinky

Byli jsme u zahájení cyklistické sezóny na Olešné

Byli jsme u zahájení cyklistické sezóny na Olešné

04.05.2019

Tuto sobotu jsme se posunuli na jih Moravskoslezského kraje a zúčastnili se zahájení cyklistické sezóny ve Frýdku-Místku. Rozdělit 3 miliardy korun na rozvoj a sdělit tím krajskému vedení, na které oblasti se zaměřit, tentokrát přišlo přes 50 lidí, a to převážně vášnivých cyklistů.

Jaké oblasti by se podle nich měly dále rozvíjet? Na Frýdecko-Místecku zvítězila doprava a bezpečnost, na druhém místě bylo vzdělávání a sport. Na Ostravsku a Karvinsku by se mělo nejvíce podpořit životní prostředí a energetika.

Téma ekologie zmiňovali návštěvníci i ve vzkazech pro hejtmana a vedení kraje. Upozornili například na ohrožení Šance jakožto důležitého zdroje pitné vody, kácení stromů nebo příliš časté sekání trávy ve městech. Kromě toho by se měl kraj zaměřit na podporu sportu pro děti a mládež. Všechny vzkazy si můžete přečíst zde.

Pokud byste se také rádi vyjádřili ke vznikající krajské strategii, ale nemohli jste na Olešnou o víkendu dorazit, můžete si stejné aktivity vyzkoušet i na těchto stránkách v záložce Chci se zapojit.

Kontakty